Sık Sorulan Sorular

S- Çocuklarım, oyuncaklarını ya da ayakkabılarını odalarındaki Çamaşır Toplama Sistemine sıkıştırırsa ne olur?

C- Çamaşır toplama girişleri, küçük çocukların ulaşamayacağı herhangi bir yüksekliğe monte edilebilir ve 125 cm önerilir. Buna ek olarak, sistem, bir oyuncak veya başka bir parçanın, boru sistemine girmesini engellemek için girişte çok keskin 90 derece dirsek monte edilir. Sert parçalar, sistemden geçmek için yeterli yüzey alanına sahip değildir ve sadece girişte kalır ve sıkışan parça çıkarılana kadar sistem kapanır. İlk bağlantı noktasından geçen tüm diğer ürünler sistem üzerinden hareket edecek ve çamaşırhaneye ulaşacaktır. Herhangi bir cihazda olduğu gibi, Çamaşır şutunu kullanırken daima uygun talimatları ve prosedürleri izlemeniz gerekir.

S- 10cm duvarlarımda 16cm boru nasıl saklayabilirim?

C- Bu, kurulumla ilgili karşılaştığımız en yaygın yanlış anlamadır. Çamaşır şutu 6.25 ″ (159mm) SDR35 boru kullanır ve çoğu standart duvarlar 10cm'dir. En yaygın kurulum çamaşır toplama girişini yatak odasına dolabın duvarına yerleştirip havalandırma bacasından boruyu toplama yerine götürmektir. Bunun olmadığı durumlarda boru için odanın köşesinden bir diş yapmak gerekir. Yeni inşaatlarda mimarınız sizin için uygun bir yer kolaylıkla tasarlayacaktır.

S- Bir otele çamaşır şutu kurmak istiyorum. Bu ürün sadece evler için mi tasarlandı?

C- Ağır iş uygulamaları için tasarlanmış çamaşır şutu cihazlarımız da mevcuttur. Bu sistemler, çamaşırların uzun mesafelerde (30 mt.) taşınmasına ve birden fazla sayıda ayrı oda için gerekli olan çeşitli çamaşır işleme yerlerine teslimat için birden fazla çamaşır şutu cihazının dahil edilmesine olanak sağlar. Elektrikli çamaşır şutu için ticari kurulum gereksinimlerini tartışmak için info@evkonotomasyon.com adresinden bize ulaşın.

S- Evimin birden fazla katı var. Çamaşır şutunu kurabilir miyiz?

C- Evet, Çamaşır şutu, çamaşır odasının zemin konumu ne olursa olsun, çok ve tek katlı evler ile çalışabilir. Çamaşır şutu, duvar girişi kolay erişim olacak şekilde hemen hemen her yapılandırmada çamaşır odasına 200 metre mesafeye kadar taşınabilir.

S- Giysilerimin çamaşır şutuna sıkışması durumunda ne olur?

C- Çamaşır şutu sistemi, sistemden geçmeyecek parçaları, duvar girişinde tutmak için tasarlanmıştır. Bir ürün sıkışırsa, sistemdeki emiş sadece tıkanmanın olduğu duvar girişinde olur. Bu nedenle, meydana gelen tıkanıklıkları bulmak ve kaldırmak kolaydır. Blokajlar sistemdeki en yakın duvar girişinden kaldırılabilir. Ancak, kasaların yüzde 99'unda, sistem devreye girerken en yakın bağlantı noktasına geri basınç uygulayarak, yönlendirme itme kuvvetini ikiye katlayarak daha kolay bir şekilde temizlenebilir. (Üfleyici ayrıca satın alınmalıdır). Daha önce de belirtildiği gibi bu, 6 yıllık saha testimizde kanıtlandığı gibi pek olası değildir ancak gerçekleşmesi durumunda sadece birkaç dakikanızı alır. Son olarak “Y” konnektörde “temizleme kapağı” vardır.

S- Çamaşır Şutu Sistemimi nasıl temizlerim?

C- Sistem zaten kirli kıyafetleri taşıdığı için, diğer tarafta yıkanmalıdır. Ancak, borunun içine kötü bir şekilde kirlenen bir şeyin bulaştığı bir örnek için, basit bir Clorex mendille sarılmış 6 ”köpük bilye ile çalışan düzenli temizleme yöntemi, her bir girişten birkaç kez standart temizleme uygulamasıdır. Ya da bir havlu ile bir temizleme solüsyonu püskürtüp ve sistemi bir kaz kez çalıştırabilirsiniz.

S- Çamaşır odam üst katta, yatak odalarımız alt katta. Çamaşır Şutu kıyafetleri yukarı gönderebilir mi?

C- Evet, Çamaşır Şutu GRAVITY gerektirmediğinden, birden fazla yerden yanlara ve yukarı kıyafetler gönderebilir.

S- Kaç tane çamaşır duvar girişi kurabiliriz?

C- Eko Laundry Jet ünitesi 3 port seçeneğine sahiptir. Laundry Jet Pro 6 adete kadar bağlantı noktası seçeneğine sahiptir ve Laundry Jet Plus'ın 8 adete kadar bağlantı yapabilir.

S- Çocuklarımın oyuncaklarını çamaşır şutuna koyacağından korkuyorum.

C- Herhangi bir oyuncak veya başka bir parçanın duvar girişi içine girebilmesi için her zaman sert bir dönüş + eğimden geçmelidir. Yoğun öğeler, sistemden geçmek için yeterli yüzey alanına sahip değildir ve sadece girişte kalır ve sıkışan parça kaldırılana kadar sistem kapanır.

S- Çamaşır şutu çok fazla elektrik tüketecek mi?

C- Hayır. Sistem, 10-17 saniye sonra başka bir şey algılayamazsa (en uzak porttan çamaşır odasına olan uzunluğa bağlı olarak) otomatik olarak kapanır. Normal kullanımda, Çamaşır şutu, bir seferde birkaç eşya alacaktır, bu yüzden uzun süre çalışması gerekmeyecektir.

S- Çamaşırlarımı Çamaşır Şutu ile odama geri gönderebilir miyim?

C- Evet, çamaşır iade sistemi için bize ulaşın.

S- Çamaşır şutu kıyafetleri çeşidine göre ayırabilir mi?

C- Hayır, Henüz değil.

S- Çamaşır odam garajımda. Çamaşır şutunu garaja kurabilir miyim?

C- Evet, elektrik priziniz olduğu sürece çamaşır şutu istediğiniz yere monte edilebilir.

S- Çamaşır şutu çok ses çıkarır mı?

C- Çamaşır şutu kullanımdayken (yaklaşık 77 dcbls) bir elektrikli süpürgeye benzeyen bir miktar rüzgar gürültüsü yapar, ancak ünitenin hava çıkışı farklı bir yere yönlendirerek ses azaltılabilir. Gerekirse, Standart jet paketi, rüzgar ve gürültüyü azaltmak için bir hava dağıtıcısına sahiptir. Çamaşır şutu duvar girişleri yatak odalarında önemli bir gürültü oluşturmaz.

S- Çamaşır şutumun rengini seçebilir miyim?

C- Evet. Çamaşır şutu duvar girişleri iki renkte gelir: beyaz ve siyah

S- Çamaşır şutunu kendim kurabilir miyim?

C- Evet, bu ürünü ortalama deneyime sahip kişiler kurabilir. Hatta tüm montajcılar için 90 dakikalık bir çevrim içi kursa sahibiz, kursta video, kılavuz ve sınav sonucunda “sertifika” alabilirler.

Call Now

Open chat
7/24 Whatsapp Hattı